תינוק חדש

אילו צעצועים נהוג לקנות ליום הולדת שנה?

הגיע הרגע המרגש בו התינוק בן שנה ואתם מתלבטים באשר לאותו צעצוע אותו כדאי לקנות לו ליום ההולדת? במאמר זה המומחים שלנו ירחיבו אודות אותם צעצועי התפתחות לתינוקות עד גיל שנה, כך שכל שייוותר לכם לעשות הוא להזמין את מתנת יום ההולדת.  

 

גיל שנה – התינוק מתחיל להכיר עולם

בשנה הראשונה להיוולדו של הילד הוא לומד להכיר את העולם דרך החושים שלו ומגיל שנה רוב התינוקות יושבים, זוחלים ורבים מהם הולכים עצמאית. החל מגיל שנה המטרה שלנו כהורים היא לעודד את המוטוריקה העדינה של הילד, לעודד אותו לחקור אובייקטים שונים, לעבוד איתו על פיתוח קורדינציה ולקנות לו כל מיני משחקים סימבולים שעיקרם חיקוי, משחקים שבהם שולט עקרון הסיבה והתוצאה ועוד. החל מגיל שנה יש צעצועים ומשחקים רבים המומלצים לתינוק, ביניהם:

  • משחקים בקוביות – מתנה נפלאה לילד בן שנה היא קוביות המגיעות בכל מיני צבעים ועליהן כל מיני ציורים. חשוב לוודא שמשחק זה מכיל קוביות גדולות, עשויות מחומר רך או מרקם עדין ונעים למגע. הקוביות מעודדות גירוי תחושתי, זיהוי של כל מיני צבעים ותיאום של קשר יד ועין. ישנם סוגים שונים של קוביות כמו למשל  קוביות רכות לתינוקות, קוביות חיות אינטראקטיביות, קוביות מבד עם איורים שונים וקוביות העשויות מעץ.
  • משחקי הרכבה – משחקים שונים המעודדים את שיתוף הפעולה בין התינוק לבין מבוגר, פיתוח של היכולות המוטוריות, גירוי החושים ועוד. צעצועי התפתחות נוספים אשר אידיאלים ליום הולדת שנה הם שולחן פעילות הכולל התאמת צורות ו/או השחלת כדורים.
  • משחקי מחשב – משחקים המחקים את עולם המבוגרים, כמו למשל המחשב הנייד הראשון שלי, הלפטופ הראשון שלי והטאבלט הראשון שלי. משחקים אלו מתאימים לגיל שנה ומעלה וכוללים מנגינות, צלילים שונים, אפקטים שונים והם עוזרים במידה רבה לפיתוח הדמיון, לימוד צבעים, צורות ועוד.

מתנות אידיאליות נוספות לגיל שנה ומעלה הם בריכת כדורים, ספרים מבד, בימבה לפעוטות, בובות, משחקי הרכבה שונים ומשחקי משיכה אשר מעודדים הליכה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סמינריון בחינוך

סמינריון בחינוך? רעיונות

אם אתם צריכים לעשות סמינריון בחינוך, אולם אין לכם מושג מאיפה להתחיל, המאמר הבא בשבילכם. הרבה סטודנטים, כאשר הם מקבלים את הדרישה לכתוב סמינריון בחינוך,

קרא עוד »