מהו אובדן כושר עבודה ומי לא זכאי

אובדן כושר עבודה בהתאם להגדרות הביטוחים השונים הוא מקרה שבו אדם מאבד את היכולת שלו לעבוד במקום העבודה הנוכחי שלו, באותה המשרה שבה עבד או שמאבד את יכולת העבודה שלו באופן כללי, בכל מקום באשר הוא. לא מעט אנשים מבוטחים בביטוחים פרטיים שונים באובדן כושר עבודה, דבר אשר מבטיח להם במקרה שבו הם חלו או נפצעו ובשל כך, הם אינם יכולים לשוב לעבודתם או לתחום העבודה שלהם בכל מקום אחר, הכנסה קבועה שתאפשר להם להתמודד עם הפגיעה הכלכלית שנגרמה כתוצאה מאובדן כושר העבודה וכן, מענק חד פעמי.

כיצד תובעים ביטוח בגין אובדן כושר עבודה?

אם חלית או נפצעת ואינך יכול לעבוד בתחום העבודה שלך במקום העבודה שלך או בכל מקום עבודה אחר, במידה ואתה מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה כלשהו, זה הזמן שלך לתבוע את הביטוח שלך בגין אובדן כושר עבודה. כמובן שכאשר תובעים את חברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה, יש צורך להוכיח כי אכן מדובר באובדן כושר עבודה על מנת שהחברה תשלם לאדם את התשלום המגיע לו בגין אובדן כושר עבודה וכן את הפיצוי המגיע לו בגין זאת. חשוב מאוד להביא את כל המסמכים הרלוונטיים המעידים על הפגיעה בכושר העבודה שלכם כתוצאה מתאונה או מחלה וכן, להביא חוות דעת מומחה אשר מעיד כי אינכם יכולים לחזור לתחום העבודה שלכם.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין דיני עבודה?

עורך דין העוסק בתחום דיני עבודה בצורה הטובה והמקצועית ביותר, יוכל לייעץ לכם בהתאם למצבכם האם אתם אכן זכאים לקצבה המגיעה לכם בגין אובדן כושר עבודה ולפיצוי הכספי. במידה ואכן מגיע לכם לקבל מחברת הביטוח את מה שהובטח לכם בגין אובדן כושר עבודה, עורך הדין יתבע עבורכם את הביטוח ויסייע לכם להוכיח בצורה הטובה והמהירה ביותר את אובדן כושר העבודה שלכם, בכדי לקבל את מה שמגיע לכם מהביטוח. כמובן שחשוב מאוד לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, בעל ותק ובעל לא מעט הצלחה בתחום זה.

למידע נוסף בקרו באתרינו: פייפר כהן משרד עורכי דין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
4 דגשים שחשוב לשים לב אליהם כשרוכשים נעלי כלה
ההתרגשות מהצעת הנישואין עדיין באוויר, ותכנון החתונה בעיצומו. לצד כל הארגונים השונים, בחירת הספקים...
קרא עוד »
מרץ 18, 2020
מהו מצב של התאוששות מאסון?
אנחנו בעידן הדיגיטליזציה והצורך להיות מוכנים לכל סוג של אסון עולה. הסיבה לכך היא שאנו נחשפים לכל כך...
קרא עוד »
אוג 29, 2022
בוצ'ר עם חריטה
אתם רוצים לתת מתנה לאחד מהחברים שלכם שאוהב לצלות בשרים על האש? או אולי, לחבר טוב שמכין בשרים במעשנת? כך...
קרא עוד »
מאי 31, 2022