5 סיבות לעשות טיפוס הרים לפחות פעם אחת בחיים

טיפוס הרים

מה שלא חי את החיים לא יודע מה הוא מפסיד. אם תחיו כמו רובוט ותלכו מהבית לעבודה ובחזרה כל יום כל שעה אתם תגיעו לזקנה ותסתכלו על חייכם באכזבה עצומה ותשאלו את עצמכם למה לא יצאתי מאזור הנוחות ולמה לא העזתי להתנסות, לנסות ולחדש. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אחד הדברים המרגשים ביותר שכל אדם יכול לעשות זה לצאת לטרק בהרים ולטפס על הר, היינו יכולים להביא לכם מאה סיבות מדוע זה כל כך כדאי אך נסתפק בחמש.

  • בגלל הנופים

אם לא ראיתם נוף מהר לא ראיתם נוף מעולם. מחד אתם רואים את השמיים ומרגישים כי עוד שנייה אתם נוגעים בירח ומנגד נפרס לפניכם נוף עוצר נשימה של עמקים, גאיות, נחלים ואגמים אשר לא הייתם יכולים לראות בשום מקום אחר.

  • בגלל הסיפוק

אנחנו לא נשקר לכם טיפוס על הר ובטח על הר גבוה הוא לא תמיד המשימה הכי קלה שיש בעולם. אך ברגע שאנחנו מגיעים אל הפסגה אנחנו חווים תחושת סיפוק עצומה שכמותה לא נזכה לקבל בשום מקום אחר בעולם וזה שווה הכול.

  • בגלל האתגר

אם טיפוס על הרים היה דבר פשוט אז כולם היו עושים את זה ולא היינו מדברים מדוע זה כל כך מומלץ. אך אנחנו חייבים לציין כי האתגר הזה הוא מה שהופך את הטיפוס לחוויה כל כך מומלצת וכל כך ייחודית.

  • בגלל התרבות שאנו נחשפים אליה

לרוב הרים יהיו מקומות מאוד מבודדים משאר האוכלוסייה וזה לא משנה אם אנחנו מדברים על הרים בפרו, בקווקז או בכל מקום אחר. לכן התרבות של האנשים שחיים בהם היא מאוד שונה ומיוחדת וזה מספק לנו חוויה אנתרופולוגית שכמותה לא נקבל בשום מקום אחר בעולם.

  • בגלל החברה

עליכם להבין כי טיפוס על הרים לרוב לא יתבצע לבד אלא עם קבוצה של אנשים. הקרבה שאנו מפתחים לאותם אנשים היא עצומה ודומה אולי רק לקרבה שאנו חשים אל חברינו לשירות הצבאי ורק בגלל היחסים המיוחדים הללו שנרקמים כדאי לצאת למסע טיפוס.

מידע נוסף תוכלו למצוא באתר http://www.rockclimbing.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שאפשר לעשות מסביב לכנרת כאשר שוכרים צימר בכנרת
אוי כינרת שלי אוי כינרת איזה כיף, יוצאים לחופש נופש והפעם לאחד המקומות היותר יפים ומיוחדים שקיימים...
קרא עוד »
פבר 08, 2021
טיפים לשזירת פרחים
זר פרחים שזור הוא מהמתנות הקלאסיות ביותר שאנו מעניקים לאנשים הקרובים אלינו. מדובר באחת המחוות...
קרא עוד »
אפר 07, 2020
מה זה בדיוק לימודי הוראה?
הוראה היא מקצוע שדורש מהמורים הרבה זמן ומאמץ. התלמידים צריכים להיות מוטיבציה ללמוד ונדרש המומחיות,...
קרא עוד »
ינו 30, 2023