תוספי תזונה לכלבים

תוספי תזונה לכלבים  – לא רק עבור בני אדם

אנחנו, בני האדם, משתמשים לא פעם בתוספי תזונה שונים. אלה מאפשרים לנו לקבל מרכיבים מסוימים שאנחנו לא יכולים לקבל בצורה מספקת מהמזון אותו אנחנו צורכים. כך למשל, אנחנו צורכים הרבה פעמים תוספי תזונה כמו ברזל, ויטמינים, חלבונים ועוד. ברוב המקרים, זה נובע מסיבות בריאותיות, מסיבות של גיל וכן לא פעם עקב עומס בפעילות גופנית. 

אנחנו לא היחידים שזקוקים לתוספי תזונה. אולי זה נשמע מוזר, אך גם כלבים צורכים תוספים מסוגים שונים. כך למשל כלבים חולים שזקוקים למרכיבים מסוימים בשביל להחלים או מכל סיבה אחרת, כלבים מבוגרים שצריכים תוספי תזונה על מנת לקבל כמות גדולה של מרכיבים מסוימים אשר אי אפשר לקבל אותם דרך מזון רגיל, וכן הרבה פעמים נהוג לספק תוספים לגורים בשביל שיוכלו להתחזק. בפרט נכון הדבר כשמדובר על גורים שננטשו ולא קיבלו מזון כלבים בצורה סדירה. 

לפני שנציג מספר תוספי תזונה לכלבים, חשוב לומר, אם אנחנו רוצים לספק לכלב שלנו תוסף כזה או אחר, יש לוודא קודם לכן אצל וטרינר האם אנחנו יכולים וצריכים לתת תוסף כזה או אחר, כיצד עלינו לעשות זאת, ובאיזה מינון. 

אילו תוספים קיימים לכלבים 

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של תוספים אשר מיועדים לצרכים שונים, בין אם מדובר בכלבים גורים, בוגרים או מבוגרים. כך למשל אנחנו יכולים למצוא תוספים שיכולים לעזור לכלבים גורים בתהליך ההתפתחות והגדילה, אנחנו יכולים למצוא תוספים כמו כונדרואיטין שמתאים לצורך בריאות מפרקים אצל כלבים מבוגרים, תוספי פרוביוטיקה על מנת לשפר את מערכת העיכול, תוספים של מולטי ויטמינים שנועדו לתמוך בבריאות הכלבים וכן תוספים שנועדו לשמור על עור בריא ופרווה מבריקה, דוגמא תוסף ביוטין. 

כל תוסף ותוסף יש לספק לכלב במינון מסוים, בהתאם להוראות הווטרינר, בין אם זה לפני או אחרי האוכל. כמובן שהכל חייב להתבצע תחת פיקוח, תחת בקרה, זאת על מנת לדעת בוודאות איך לספק לכלב את התוספים הטובים ביותר, בזמן ובכמות הנדרשת. חשוב להדגיש, לא מדובר בהכרח על עניין קבוע, ייתכן מאוד שזה עניין זמני מאוד. 

 

מידע נוסף ומוצרי איכות מגוונים לחיות הבית ניתן למצוא בבולדוג חנות חיות בירושלים.

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קרע ACL – כל מה שצריך לדעת

אחד הכאבים החזקים ביותר שאנחנו חווים בברכיים קשור לפציעות ברצועות שלנו. בברכיים יש ארבע רצועות שמייצבות את הברך קדימה ואחורה והפציעה הזאת שכיחה הרבה יותר

קרא עוד »