חטיפי חלבון: כמה הם באמת אפקטיביים?

חטיפי חלבון: כמה הם באמת אפקטיביים?

חטיפי חלבון, ממש כמו שייק החלבון, היו בעבר מיועדים אך ורק לספורטאים שהרבו להתאמן והיו צריכים לצרוך רמה מוגברת של חלבון. כיום הדבר שונה ב-180 מעלות ולא רק ספורטאים צורכים את החטיפים האלו. יותר ויותר נשים החלו לחפש את צריכת החלבון שלהן וחטיפי החלבון הם פתרון יעיל וטעים. אך עם כל מה שאמרנו לכם עד כה, כמה באמת חטיפי החלבון האלו אפקטיביים?

כמה ניתן לסמוך על חטיפי החלבון כשזה מגיע לצריכת החלבון שלכם?

נתחיל ביתרון של חטיפי החלבון שכן הם מכילים חלבון. חלבון הוא קריטי לא רק למסת השריר אלא גם לקצב חילוף החומרים שלכם, לרמות השובע שלכם ואף לבריאות ההורמונלית שלכם. זאת הסיבה שחטיפי חלבון כל כך מוצלחים בקרב נשים ובקרב צורכי החלבון כתוסף ככלל. אין צורך להכין מראש או לדאוג בקירור, כך שאם יש לכם אורח חיים פעיל, כל מה שאתם צריכים זה לשלוף את החטיף מהתיק ולהמשיך בדרככם. 

מצד שני, בחלק מחטיפי החלבון יש יותר מ-30 גרם סוכר ויותר קלוריות מאשר חטיפים רגילים או מורכבים מכל מיני תרכובות מעבדה בעלי שמות ארוכים שאף אחד לא מכיר. וכמובן לא נשכח את שומן הטרנס, סירופ תירס, צבעי מאכל, סוכרים מלאכותיים ודומים להם שלא ממש משרתים את המטרה שבשבילה אתם אוכלי חטיפי חלבון.

קראו גם על ג'ל אנרגיה.

כדי שחטיף החלבון שאתם בוחרים יהיה אפקטיבי אתם צריכים 

לבדוק את רשימת המרכיבים: זוהי חובה שתדעו מה אתם אוכלים. אל תסתמכו על התווית שאומרת לכם מה יש בחטיף כדי לקבל החלטה. באותה נשימה גם אל תחפשו רק את החלבון או השומן. אתם רוצים לוודא שהחטיף שלכם עשוי עם מרכיבים טובים ושאתה מכיר בפועל. באמצעות מרכיבים שלמים כמו שיבולת שועל וחמאת אגוזים נוצר תוצר עם אפס חומרי לוואי.

אם חטיפי החלבון הם מקור החלבון היחיד שלכם, תרצו לחפש חטיפי חלבון עם לפחות 10 גרם חלבון. השתדלו למצוא כאלה עם פחות סוכר כשאתם לפני השינה או לפני נסיעה ארוכה כשאתם יודעים שהפירוק שלהם יהיה איטי יותר בזמן הזה. בין אימונים סוכר הוא מקור זמין לתדלוק שלכם כך שחטיפי חלבון עם פירות מיובשים למשל יהיה מעולה עבורכם. 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »