איטום מבנים

איטום חיובי ואיטום שלילי- מה ההבדלים?

המאמר באדיבות סנפלינג ישראל

איטום מהווה שלב חיוני מאוד בתהליכי בנייה חדשים או בתהליכי שיקום ותיקון של מבנים קיימים. מטרתו של האיטום הוא להגן על המבנה, הן חיצונית והן פנימית מפני נזקי רטיבות, נזילות, עובש, ירקת או פטרת אשר נגרמים כתוצאה ממזג האוויר. בכל פרויקט בנייה תהיה התייחסות לפעולת האיטום ולמשטחים שהיא אמורה להיות מיושמת עליהם. בין אם מדובר על איטום קירות חיצוניים או פנימיים ובין אם מדובר על איטום גג, עבודת האיטום צריכה להתבצע בצורה הטובה ביותר ועל ידי שימוש בחומר האיטום המתאים.

מהו איטום חיובי?

איטום חיובי הוא איטום שמיישמים בשלבים מוקדמים של הקמת המבנה כצעד שמטרתו היא למנוע מפגעים עתידיים. האיטום החיובי מתבצע על גבי החלק החיצוני של המבנה כך שלמעשה נוצרת הפרדה יעילה ואיכותית בין קירות המבנה לבין נזקים סביבתיים שעלולים לחדור אל פנים הבית כגון: מים, קרקע ורוח. האיטום החיובי מיושם למעשה מהכיוון שבו ישנה סכנה לחדירת מפגע מסוים שיגיע אל הבטון של המבנה. האיטום החיובי הוא האיטום האידאלי.

מהו איטום שלילי?

בשונה מהאיטום החיובי, האיטום השלילי מתבצע בחלק הפנימי של המבנה וזאת מכיוון שאין ברירה ואין דרך לגשת לחלק החיצוני כגון: במרתפים או מקלטים שבהם אין דרך להגיע אל החלק החיצוני של המבנים כיוון שהם מצויים בעומק האדמה. לכן, במקומות הללו עבודת האיטום תתבצע בחלק הפנימי של המבנה. האיטום השלילי לעומת האיטום החיובי לא מיושם מהכיוון שממנו יש סכנה לחדירת מפגע אלא מהכיוון הנגדי וזאת בכדי שבעת התרחשות מפגע כלשהו הוא יפגוש קודם כל את הבטון, יעבור אותו ורק אז יפגוש את שכבת האיטום

לא משנה באיזה סוג איטום תבחרו חשוב מאוד שאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום יבצעו אותו.

אולי יעניין אותך גם צביעת מבנים

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם