תביעת דיבה ללא הוכחת נזק

לפעמים ניתן לתבוע דיבה ללא הוכחת נזק – איך? היכנסו!

לשון הרע הינו אחד הנושאים המדוברים ביותר בישראל כיום, אין איש שלא נפגע ולו פעם אחת בחייו בתחום זה. בעידן בו הרשתות החברתיות תופסות מקום של כבוד תביעות דיבה יכולות לצוץ מכל פינה. היד קלה על ההדק ומילים פורצות מהפה במהירות בלי להבין את הנזק שהן יכולות לגרום לצד השני.

פעמים רבות פגיעה מעין זאת הינה קשה, כואבת וחמורה הרבה יותר מפגיעה פיזית בעיקר כאשר אין למילים כל שחר או בסיס. למרות שידוע כי הדרך היחידה להגיש תביעת דיבה היא רק במידה וניתן להוכיח את הנזק הנגרם אך אין זה בהכרח נכון. קראו בהרחבה על תביעת דיבה ללא הוכחת נזק!

ההיבטים המובילים לתביעת דיבה

מכיוון שקשה מאוד להוכיח נזק כאשר מדובר בדיבה ולשון הרע כיוון שקיים קושי לאמוד נזק ממוני בתחום זה נעשים מאמצים רבים על מנת להוכיח הוצאת דיבה במגוון דרכים שונות. על מנת להצליח לעשות זאת התביעה צריכה לכלול מספר בדיקות ביניהן בדיקה של היקף הפגיעה, כלומר כמה נפגע שמו של התובע. האם מדובר בפגיעה בטווח רחב או בטווח קטן. כמו כן, נעשית בדיקת של מהות הפגיעה.

פעמים רבות מילים נאמרות בתום לב ללא כל כוונה לפגוע. במקרים מעין אלו כאשר אין הוכחה לרצון אמיתי בפגיעה התיק לא יוכל להתקיים.

היבטים נוספים אותם יש לבחון לעומק הינם רמת הפגיעה, עד כמה התובע אכן נפגע מהדיבה שהוצאה עליו. האם הוא סבל מהשפלות רבות ומסבל רב בעקבותיה או שיש לה איזו השפעה על עתידו והאם היא יכולה לפגוע בו. כל הפרמטרים הללו ופרמטרים נוספים נלקחים בחשבון בעת הגשת תביעת דיבה. אמנם מאוד קשה להוכיח טענות מסוג זה אך חשוב לדעת כי הדבר אכן אפשרי.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בנושא בקרו באתר של שלומי וינברג הוצאת דיבה!

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »