הנזקים שלא רואים בהצפה

לא רק רהיטים – הנזקים שלא רואים בהצפה

בזמן הצפה אנו חושבים שכל הנזקים נגלים אל מול עניינו אך חשוב לדעת שנזקים רבים הנגרמים מהצפות, קריסות, שיטפונות והריסות, נראות לנו דווקא לאחר זמן מה. לכן, לפני הזמנת שיפוצניק, כדאי שתכירו את כל הנזקים שנגרמו, וקראו גם באתר.

לא רק רהיטים – הנזקים שלא רואים בהצפה

נניח שבבית מסוים היית הצפה, הנזק הנראה כרגע לעין הוא קטן, אך אם הופכים רהיטים, מזיזים חפצים, ניתן יהיה לראות נזקים אחרים שלא נראו ממבט ראשון לאחר הנזק. לכן, לפני הזמנת שיפוצניק או לפני שאתם ניגשים לחברת הביטוח כדי לטעון לפיצויים, כדאי מאוד לשים לב לכל הנזקים ולא לפספס אפילו את הקטן שבהם.

מהו הנזק הכי גדול לבית?

מכל האסונות האפשריים העלולים לפגוע בבית, שיטפונות הם הכי פחות צפויים מבחינת הנזק שהם עלולים לגרום. בעלי בתים מסוימים מסוגלים להציל את בתיהם, גם אם עליהם להתפטר מכמה רהיטים, מכשירים וחפצים כמו שטיחים ווילונות.

בעלי בתים אחרים מוצאים עצמם מתמודדים עם שיקום נזקי מים ותיקונים בעשרות ואף מאות אלפי דולרים. גם אז עובש עשוי להתפתח מאחורי הקירות ובמקומות אחרים שבהם לא ניתן לראות בקלות את נזקי מים.

חיידקים, והקשר שלהם להצפות

מי שיטפונות, בדרך כלל, מכילים בוץ, חיידקים, ביוב, וכן רעלים כימיים אחרים. הסיבה לכך היא, שמי שיטפונות גורמים לעיתים קרובות לשיבוש מערכות וסילוק הביוב לטיהור מים, כמו גם הצפת אתרי פסולת רעילים ושפכים כימיים, כך שהכל מתערבב יחד והחיידקים של הביוב נכנסים אל תוך הבית.

התמודדות עם עובש הנגרם מהצפות

למרות שהמים שנספגים על ידי חומרים נקבוביים העשויים להתייבש, המזהמים שנותרו מאחור, ימשיכו להוות איומים בריאותיים חמורים לבני אדם הנמצאים בסמיכות אליהם. לכן, כדאי להיפטר מחומרים נקבוביים כמו שטיחים, מזרונים, ריהוט מרופד ורצפות וינייל, במיוחד אם הם היו מתחת למים במשך 24 שעות ומעלה.

יש לנקות, לחטא ולייבש מהר ככל האפשר פריטים העשויים לקלוט עובש וכן מוצרי בית כמו אלה העשויים זכוכית, חרסינה, פלסטיק ובטון – דבר זה יועיל לבריאותכם.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם