מה ההבדלים בין סוגי המיתרים לגיטרה

מיתרים לגיטרה

גיטרות מורכבות ממספר חלקים אשר השילוב שלהם יוצר את הצלילים המופקים מהם בעת הפריטה. גוף הכלי והחלל שבתוכו משמשים כתיבת תהודה אשר מביאה לכך שהפריטה על התווים תפיק צליל בעל עוצמה רצויה. כמו כן משמשים המיתרים עבור הפריטה והפקת הצלילים. ואילו עבור הפריטה עושים שימוש באצבעות או במפרט המיועד עבור מטרה זו. כמובן שלכל אחד מהחלקים הללו יש השפעה על הצלילים ועל הנגינה. במאמר הבא נפרט על נושא המיתרים ועל ההשפעה של סוג המיתר על הנגינה ועל הצלילים.

מיתרים שונים לגיטרות

יש סוגים שונים של מיתרים לגיטרה. לכל מיתר יש תכונות משלו ולכן גם צלילים אחרים שמאפיינים אותו. בעת בחירת המיתרים יש לשים לב לשני פרמטרים מרכזיים. כמובן שחשוב לדייק לפני הכול בסוג הנגינה שלכם, בכלי שיש בידכם וכן בסוג היצירות או השירים אותם הנכם מעוניינים להשמיע. שכן בדומה לתחומים רבים אחרים אין כאן מוצר מומלץ וטוב לעומת מוצר לא מוצלח. כי בעניין המיתרים כל העניין הוא בהתאמה מוצלחת של המיתרים לכלי, למנגן ולסאונד הרצוי.

עובי המיתרים

אחת הנקודות החשובות ביותר בבחירת מיתרים היא עובי המיתרים. העובי נמדד בקוטר של מיתר. בגין העובדה שמדובר על מיתרים דקיקים הם נמדדים באלפיות האינץ'. כמובן שככל שהמספר גבוה יותר כך יהיה המיתר עבה יותר.

קוטר קל – מיתרים דקים יותר קלים למתיחה והם מתאימים לפריטה באצבעות או לנגינה של תווים בודדים. כמו כן מיתרים אלו מתאימים לגיטרות וינטג' או לגיטרות שגופן קטן יחסית. הפריטה של המיתרים הללו עדינה יותר וסטראמינג בולט.

קוטר כבד – מיתרים בעלי קוטר כבד יותר ישמיעו צלילים חזקים ועמוקים יותר. הם עובדים מצוין עם גיטרות אקוסטיות גדולות כמו ג'מבו ועוד. כמו כן מיתרים אלו יוצרים ווליום גבוה יותר וססטיין.

החומר ממנו עשויים המיתרים

יש סוגים שונים של חומרים שמשמשים עבור ייצור מיתרים. החומר ממנו עשוי המיתר משפיע על גוון הצליל ועל הססטיין.

המלצה מקצועית

אם אתם מתחילים בתחום ואין לכם מושג מהו המיתר המתאים לכם מומלץ להתייעץ עם איש מכירות מקצועי אשר יכוון אתכם לבחירת המיתרים המתאימים לכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צעצועים על שלט – האם שווה להשקיע בהם כסף?
כל הורה מכיר את הדילמה הזאת: מה קונים לילדים? ואיזה צעצועים באמת שווים את ההשקעה שלנו? האמת היא, שאפילו...
קרא עוד »
מאי 22, 2022
פתיתים עם חלב – מה זה ולשם מה מכינים את זה
אחת ההמצאות הישראליות הידועות הם פתיתים. לא הרבה ישראלים מודעים לכך, אך בתקופת הצנע בשנות החמישים,...
קרא עוד »
ינו 13, 2022
אוזניות לגיימרים – מה מייחד אותן?
ברוב המוחלט של המקרים אוזניות לגיימרים יגיעו עם מיקרופון שמחובר אליהן. כך השחקנים יכולים לתקשר עם...
קרא עוד »
יונ 01, 2021