מה ההבדל בין תקן LCA לEPD?

תקן LCA הוא כלי למדידת איכות המוצר או השירות. הוא משמש להערכת איכות המוצר או השירות ולקבוע אם התכונות שלו יעילות, שימושיות ורצויות. הוא משמש גם כדי להעריך אם המוצר או השירות עומדים בציפיות הלקוחות, דבר שיכול להיות קשה מאוד לבצע. 

לתקן LCA יש כמה סעיפים עיקריים: 

החלק הראשון מעריך האם המוצר או השירות פונקציונליים ובמחיר סביר. החלק השני מעריך האם המוצר או השירות מספקים רמה טובה של תמיכת לקוחות, זמן תגובה ותאימות. החלק השלישי מעריך אם למוצר או לשירות יש תכונות שימושיות כלשהן, כגון עיצוב ייחודי, קלות שימוש ונוחות. תכונות שימושיות אלו עשויות פרקטי וקל לשימוש. החלק הרביעי מעריך האם למוצר או לשירות יש יתרונות חברתיים או סביבתיים, כגון צריכת אנרגיה נמוכה יותר והפחתת זיהום הסביבה. החלק החמישי מעריך את התמורה של המוצר לכסף, מדד לתחרותיות שלו בשוק. . החלק השישי מעריך האם המוצר או השירות משפרים את התמורה לכסף על ידי מתן תכונות נוספות, כגון עלות נמוכה יותר, שימוש מרבי במשאבים ובטיחות טובה יותר. החלק השביעי מעריך האם המוצר או השירות מתאימים למטרה מסוימת. זה עוזר להראות שזה לא רק רעיון טוב אלא גם יהיה שימושי בחיים האמיתיים. 

מהו תקן EPD?

תקן EPD (Employee Product Development) הוא מסמך המתאר את תהליך הפיתוח, הבדיקה והייצור של מוצרים. תקן EPD משמש לפיתוח מוצרים על ידי ניתוח צרכי לקוחות, זיהוי לקוחות פוטנציאליים ויצירת מפת דרכים למוצר. מטרת תהליך זה היא ליצור פתרון שיפתור בעיות עבור לקוחות החברה. , ולהוות סמל למחויבות החברה לאיכות, בטיחות והגנת הסביבה. תקן ה-EPD משמש גם תעשיות אחרות כמו רכב, רכיבי חשמל ותעופה וחלל. תקן EPD מורכב משלושה חלקים: ניתן להשתמש בתקן EPD עבור כל מוצר המייצר מוצר מתוקנן, בין אם הוא מיוצר על ידי החברה ובין אם לאו. התקן חל על מוצרים עשויים ABS (אלומיניום), פוליקרבונט (פוליקרבונט), סיבי פחמן, סגסוגת אלומיניום וטיטניום. 

קראו עוד באתר: https://azmarketing.co.il/

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תחביב

בעולם המודרני רבים מאיתנו חווים תקופות עמוסות ולעתים חלקנו מרגישים ממש במירוץ. יש לנו שגרת יום שכוללת עבודה, טיפול בבית, סידורים, טיפול בדברים חשובים. לחלק

קרא עוד »

מאגר תמונות

העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי. ישנן דרכים רבות שבהן אנו יכולים להשתמש בתמונות כדי להעביר את הרעיונות, המוצרים והשירותים שלנו. אחד הפופולריים ביותר הוא מאגרי

קרא עוד »