אקוסטיקה באולמות ספורט: כך תעשו את זה נכון

אולמות ספורט נראים עבור הרבה אנשים כהאנגר גדול מאד הסגור משני צדדיו. אך האמת היא שכדי להבטיח הנאה מקסימלית ושימוש יעיל ונכון בחלל, יש להשקיע הרבה מאד מאמצים בפרמטרים שונים, בהם בין היתר בסוגיית האקוסטיקה.

למה חשוב כל כך להקפיד על אקוסטיקה נכונה באולמות ספורט?

ראשית חשוב לזכור כי הרבה פעמים אולמות הספורט מארחים גם אירועים אחרים שאינם קשורים לספורט, כמו הרצאות, כנסים וכיוצא באלה. מעבר לכך, חשיבות המיקוד בצלילים הנכונים היא קריטית – שכן המשטחים החלקלקים גורמים להרבה מאד רעש שהוא אולי רצוי, אך התהודה שלו בהחלט אינה רצויה למשך זמן רב אחר כך. מלבד זאת, השחקנים עצמם חייבים לשמוע היטב את מה שהם אומרים זה לזה במהלך המשחק, ואסור שהמאמץ יתרכז בפעולת ההאזנה. 

הרבה מעבר לשימושיות

עוד חשוב להבין כי הרבה מעבר לפן הפונקציונלי של הבידוד, יש לסוגיה של אקוסטיקה באולמות ספורט מרכיב נוסף שרבים אינם מבינים את חשיבותו: חלל גדול כל כך המייצר כמות גדולה מאד של רעש, הוא כר פורה לתהודה גדולה מאד, מה שהופך את השהייה במקום ללא נעימה, במובן הפשוט והיומיומי ביותר – כאשר אנשים רבים אפילו לא יידעו בהכרח להניח על כך את האצבע, אם כי הם בהחלט יחושו באי הנעימות אם ייקלעו לאולם ספורט הסובל מאקוסטיקה לקויה.

איך מבטיחים אקוסטיקה באולמות ספורט?

החיפוי במקרים של אקוסטיקה באולמות ספורט נעשה תמיד באזור התקרה, ולעתים יש צורך להוסיף את שכבת הבידוד גם על גבי הקירות באמצעות בולמי זעזועים הסופגים את הרעש ובולמים גם "זעזועים" מחבטות הכדור האפשריות בהם. מעבר לכך וכיאה למוסד ציבורי (ובכלל זוהי ההמלצה הגורפת להתקנה גם בבתים פרטיים ובמוסדות אחרים), חשוב שהשכבה המבודדת תגן גם מפני סגנות נוספות, כמו התלקחות ופליטות חומרים רעילים. לבסוף, לפני מעמד ההתקנה עצמו הקפידו לוודא כי החברה שאתם עובדים איתה עומדת בכל התקנים הרלוונטיים להתקנה, לרבות תקני בטיחות והסכמה מקצועית, וכמובן גם מוניטין – בכדי להבטיח עמידות ובטיחות לאורך זמן ועל הצד הטוב ביותר.

לפרטים נוספים, סונקס אקוסטיקה- יועץ אקוסטיקה מומחה.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קקטוסים
קקטוסים הם אחד הצמחים הנפוצים ביותר בטבע. הם נמצאים בכל רחבי העולם ונחשבים לסמל של אלמוות. עם זאת, הם...
קרא עוד »
ספט 29, 2022
משכנתא הפוכה לבני גיל הזהב
משכנתא הפוכה מבית תשואות פיננסים היא סוג של משכנתא המאפשרת ללווה לרכוש בחזרה את הנכס במועד מאוחר...
קרא עוד »
יול 01, 2022
הכנת חזה עוף בנינג'ה: 6 טיפים חיוניים להצלחה
ברוכים הבאים לעולם החדשנות הקולינרית, שבו מכשירי הנינג'ה לקחו את ההובלה בהגדרה מחדש של חוויות הבישול...
קרא עוד »
דצמ 26, 2023