כדור פילאטיס

כמה פעמים כדאי לעשות אירובי בשבוע

פעילות גופנית כוללת לרוב מאמץ גופני אותו המתאמן מבצע כדי להתחזק, לעצב את הגוף וגם לרדת במשקל. הבחירה בסוג הפעילות תלויה בדרך כלל בתוצאות אותן המתאמן רוצה להשיג, כך שכל אדם המעוניין לרדת במשקל הגוף כמה שיותר מהר – יבחר לבצע אימון אירובי שמפעיל מספר גדול של שרירים בגוף לזמן ממושך.

תדירות אימוני אירובי

בשונה מפעילות אנאירובית, שהיא פעילות גופנית העובדת בעיקר על כוח ומסת שריר, הפעילות האירובית נמשכת זמן רב יותר עם מספר סטים וחזרות גדול יותר. כדי להשיג תוצאות מהירות יותר של הפחתה במשקל הגוף, מומלץ לבצע פעילות אירובית עם שק חול בולגרי לפחות 3 פעמים בשבוע כאשר משך הזמן של כל תרגול יהיה בין 20 עד 40 דקות, ולתוצאות מהירות יותר מומלץ אפילו עד שעה.

הפעילות האירובית מנצלת את האנרגיה הקיימת בגוף, תוך כדי ניצול של אבות מזון כמו שמנים ופחמימות. כך מצד אחד הודות לפחמימות הגוף מסוג לבצע אימון במשך זמן ארוך יותר, ומהצד השני גורם לשריפה יעילה וטובה יותר של מאגרי שומן המצויים בגוף.

אימוני אירובי מומלצים

פעילות אירובית כוללת מגוון פעילויות ספורט כמו ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים, שחייה וגם סגנונות ריקוד המשלבים ספורט כמו זומבה. במהלך הפעילות האירובית הגוף עושה שימוש בחמצן רב, דבר הגורם לקצב הלב לעבוד מהר יותר וכך לשפר את סיבולת לב-ריאה ולהיכנס לכושר גופני מהיר.

כיוון שישנם סוגים שונים של פעילויות אירוביות, מומלץ לבחור את הפעילות המהנה ביותר שהמתאמן ירצה לבצע כיוון שכל תרגול נמשך זמן רב יותר בכדי להגיע לתוצאות מיטביות. בין אם הפעילות המועדפת היא ריצה, הליכה או שחייה – יש לבצע את התרגולים בהתאם למטרה של האימון, כיוון שכל הפעילויות האירוביות עובדות על אימון של קבוצות שרירים גדולות בגוף והדרך להגיע לתוצאות הרצויות היא באמצעות התאמת תדירות וזמן של כל תרגול.

מדוע כדאי לצרוך תוספי תזונה

אין ספק כי פעילות אירובית עם כדור פילאטיס יכולה לשפר את הכושר הגופני בצורה הטובה ביותר, אך באמצעות הוספה של תוספי תזונה ניתן להשלים את התפריט התזונתי המתאים להשגת תוצאות האימון בצורה מהירה ויעילה יותר.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »