כמות הקרט ביהלום

איך יודעים מה כמות הקרט ביהלום

תחום היהלומים הינו תחום רחב, מלא במיסתורין כאשר המיסתורין עולה על הגלוי. על מנות לעסוק בתחום היהלומים, יש לעבור הכשרה של כחמש שנים בהן עוברים היהלומנים הכשרה מקיפה ביותר במגוון רחב של תחומים. בין ליטוש, תמחור, גמולוגיה, מיון יהלומים ועוד כמה תחומי לימוד. אחד מהנושאים בעלי החשיבות הגבוהה בעת לימודי היהלומנות, לומדים כחלק משיטת תמחור היהלומים שנגזרת מאיכות היהלום ומשקלו אשר נמדד ביחידות משקל אשר נקראות קרט.

> בדקו טבעות אירוסין באתר Diamonds4u

מהו קרט?

קרט אחד הינו חמישית גרם ואופן המדידה מתבצע בנקודות. 100 נקודות שוות לקרט אחד. הקרט הינו בין הפרמטרים החשובים המכילים את חישוב מחירו הסופי של היהלום. במילים פשוטות, ככל שהמשקל והגודל של היהלום יהיו גדולים יותר (קרט גבוה יותר) כך גם המחיר של היהלומים גבוה יותר כאשר משווים אותם ליהלומים בעלי אותה האיכות אך עם פחות קרט.

קבוצות המשקל של היהלומים

ישנם קבוצות משקל שונות של יהלומים כאשר כל קבוצת משקל הינה בעלת מחיר משלה. הקבוצה הראשונה הינה קבוצת חצי קרט. קבוצה זו מחילה יהלומים שמשקלם 0.50 נקודות עד ל-0.69 וכל היהלומים שנכנסות למספר הנקודות הללו ייקראו חצי קרט בעוד שחלק מהם ישקלו יותר מחצי קרט בפועל.

איך מודדים את הקרט בפועל?

כאמור, קרט אחד הינו חמישית גרם ומכך יוצא שיהלום שמשקלו הינו גרם שלם הוא בעצם יהלום 5 קרט. על מנת לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום שמשקלו זהה למה שמצוין בתעודה שלו, מומלץ לרכוש יהלומים באתר דיימונדס פור יו אשר נושאים תעודה מאחד מהמכונים הנחשבים. ישנו מגוון של מכונים הבודקים את היהלומים ומאשרים את איכותם ומשקלם כאשר רובם המוחלט נושאים 3 אותיות לועזיות וגם הנחשב ביותר ביניהם, שרבים נוטים להתבלבל בין האחרים לבינו והוא נקרא "GIA".

רכישת יהלום נושא תעודת GIA

במידה ותרכשו יהלום כמו של המפורסמים שנושא תעודת GIA, תוכלו להיות בטוחים שהיהלום עבר את הבדיקות המחמירות ביותר. מצד אחד מדובר בתעודת אחריות שאיכות היהלום הינה כמסופר אך החיסרון לרכישת יהלום שכזה, ובמיוחד בעסקאות קטנות הינו שמכיוון שהמכון עושה בדיקות מקיפות שעורכות זמן רב, מדובר בתעודה שלמעשה מעלה את מחירו של היהלום ללקוח הקצה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם