איך לטפל בפטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים מהווה את אחת התופעות השכיחות במבוגרים. היא אופיינית במיוחד בחודשי הקיץ. מדובר על מחלה זיהומית וכאשר היא מופיעה חשוב מאוד לטפל בה בצורה נכונה. כיום ניתן למצוא בשוק לא מעט תכשירים שמטרתם היא לטפל בפטרת הציפורניים. לעיתים טיפול פדיקור רפואי הוא זה שיסייע לכם להתמודד עם הפטרת בצורה הטובה ביותר.

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת הציפורניים היא זיהום ממקור פטרייתי אשר תוקף בעיקר את ציפורני הרגליים. בין 10 ל20 מהאוכלוסייה ילקו בה במהלך חייהם ומרגע ההידבקות קשה מאוד להיפטר ממנה. השכיחות של הפטרייה עולה עם הגיל וזאת בשל ירידה טבעית בסרקולציית הדם וגם כיוון שעם השנים הציפורן חדירה יותר לגורמים פתוגניים. על אף שלרוב מדובר על מפגע אסתטי, הפטרת עלולה לגרום לכאב בעקבות השינוי של הציפורן וההתעבות שלה ובמקרים מסוימים היא עלולה להתפשט גם לעור כף הרגל ולגרום לנגע פטרייתי או לזיהום חיידקי. מאחר שהפטרייה משגשגת בעיקר בחום ובלחות סיכויי ההדבקה בה עולים כאשר אנו מבקרים בבריכה ציבורית, בספא או במכון הפדיקור. גורמים נוספים שמעלים את השכיחות של הפטרייה הם טראומה או חבלה בכף הרגל, כשל חיסוני או לאחר טיפול סטרואידי ממושך.

כיצד מטפלים בפטרת הציפורניים?

הטיפול הרפואי המקובל בפטרת הציפורניים משלב טיפול מקומי וטיפול פנימי. הטיפול המקומי כולל נוזל או לק אשר מורחים באופן ישיר על הציפורן הנגועה. כמו כן, מומלץ לשייף את הציפורן אחת לשבוע ולחטא אותה היטב. כמו כן, ניתן להשתמש בתכשירים אשר מכילים אוראה בריכוז של 40 אחוז. אוראה מהווה חומר טבעי קיים בגוף ובמינונים נמוכים היא מסייעת לשמר לחות בעור או להפחית גירויים. במקרה של פטרת מתקדמת מומלץ לפנות לקבלת טיפול פומי אנטי פטרייתי מהרופא המטפל או להיעזר גם בפדיקור רפואי על ידי איש מקצוע מומחה בתחום.

פרטים נוספים באתר: https://medical-pedicure.co.il/

 

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »