לגור בקפריסין - הכיצד?

לגור בקפריסין – הכיצד?

לא מעט ישראלים אשר מעוניינים באיכות חיים, בוחרים להגר מישראל למדינה אחרת, כאשר אחת מהמדינות האטרקטיביות ביותר היא ללא ספק קפריסין. החוק בקפריסין קבוע כי כל אדם יכול לרכוש תושבות קבע או אפילו אזרחות קפריסאית. אם החלטתם לעבור לגור בפאפוס קפריסין למשל, חשוב שתכירו היטב את החוק הנוגע לאזרחות או לתושבות קבע, בכדי להתנהל בצורה הטובה ביותר מולו ולהגיע להתגורר בקפריסין בצורה הטובה ביותר.

תושבות קבע בקפריסין – כיצד?

כל אזרח ישראלי אשר מקבל תושבות קבע לקפריסין בשל רצונו לעבור להתגורר שם, יקבל הטבות מס שונות. האזרח יפסיק לשלם מס בישראל וכן לא יהיה חייב לדווח על ההכנסות שלו מחוץ לישראל. חובות המס בקפריסין יחלו על אזרח ישראלי החל מהרגע שהוא מוגדר כתושב קפריסין. אולם, חשוב לדעת שגובה המס בקפריסין נמוך באופן משמעותי מגובה המס בישראל. קבלת תושבות קבע בקפריסין איננה מחייבת את האזרח הישראלי לעבור להתגורר בקפריסין וכן, היא איננה מגבילה את התושבות של האזרח, בניגוד למדינות אחרות. בכדי לקבל תושבות קבע בקפריסין יש צורך לרכוש דירת מגורים בקפריסין בסכום מינימלי של 300 אלף יורו וכן, לפתוח חשבון בנק בקפריסין. מעבר לכך יש למדינה עוד מספר קריטריונים קטנים באופן יחסי הרלוונטיים לצורך קבלת תושבות קבע.

רכישת אזרחות בקפריסין – כיצד?

קפריסין מציעה קבלת אזרחות על סמך השקעה בנכסים במדינה בלבד, קראו בנושא באתר https://omroads.com. בהתאם לחוק בקפריסין, כאשר אדם מחליט להשקיע בנדל"ן בסכום העובר את הקף המינימלי של 2 מיליון יורו, הרי שהוא יהיה זכאי לקבל אזרחות בקפריסין וכן דרכון בקפריסין. כלומר, גם ישראלי שאיננו מעוניין לעבור להתגורר בקפריסין, אך מעוניין לקבל אזרחות אירופאית, יכול לעשות זאת באמצעות השקעה בנכסים בקפריסין. כך או כך, כדאי מאוד להיעזר מראש באנשי מקצוע המכירים היטב את תחום האזרחות ותושבות הקבע הקפריסאית.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »