תוספי תזונה לספורטאים – כל מה שצריך לדעת

תוספי תזונה לספורטאים

ספורטאים רבים עושים שימוש בתוספי תזונה שונים המבוססים על חומרים טבעיים כמובן (או שמכילים חומרים רפואיים בהתאם לאישור הרופא שלהם) כאשר התוספים הללו במידה רבה עוזרים לאושש את הגוף בצורה מהירה וטובה יותר וכן מסייעים בהזנת הגוף בחלבון, ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו החיוניות מאוד לבריאות הגוף, חיטוב, בניה מחדש של השרירים ועוד. תוספי תזונה לספורטאים הוא אחד השווקים החמים ביותר כיום ואם אתם  מתאמנים בחדר הכושר מספר פעמים בשבוע או עוסקים בספורט מקצועני/חצי מקצועני כמעט מדי יום כדאי לכם גם כן להתייעץ עם יועץ תזונה מקצועי ולשלב תוספי תזונה המתאימה לצרכים שלכם.

דוגמאות לתוספי תזונה והחשיבות שלהם:

תוספי תזונה לספורטאים יכולים לסייע להעניק לגוף את הוויטמינים והמינרלים שהוא זקוק להם באופן שוטף וכמובן גם את מנת החלבון הנדרשת לאחר אימון. חטיפי חלבון, משקה מי חלבון או אבקת חלבון למשל יכולה להעניק לגוף מנת חלבון מספקת שהגוף שלנו צריך, במיוחד לאחר אימון שבו הגוף הורס את השריר והחלבון, בשילוב חומצות אמינו מסועפות מאפשרים את בניית השרירים מחדש. ג'ל אנרגיה למשל ניתן לאכול/לשתות לפני אימון ובמהלך אימון מאומץ של מעל 50 דקות והוא מסייע בהקניית ויטמינים וחומרים טבעים חשובים אחרים להם הגוף זקוק להתאוששות מהירה וקבלת אנרגיות מחודשות. 

היתרונות של תוספי תזונה לפני, במהלך ולאחר אימון:

  • חלבון – החלבון חיוני מאוד לבניית השרירים ולהתאוששות של הגוף וצריך לצרוך אותו מיד לאחר האימון ובכמות יומית מספקת בסך הכול. בחטיפי אנרגיה/תוספי תזונה יש מנת חלבון מספיק גדול כדי שחטיף אחד ביום בשילוב עם תפריט תזונתי נכון יכול להשלים לכם את מנת החלבון היומית הנדרשת לכם.
  • זמינות – תוספי תזונה מגיעים בחפיסות קטנות בדרך כלל וניתן לאחסן אותן בתיק האימון שלנו כך שלפני, במהלך ולאחר האימון תוכלו לצרוך אותם בהתאם לסוג התוסף/החטיף והצורך בו והכול בקלות וביעילות.

להשיג באולאין >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
4 אירועים הדורשים שיהיה בר אקטיבי
קיימים כמה סוגי אירועים אשר בהם הבר האקטיבי הופך להיות מסמר הערב ולכן לא מוותרים על הזמנת בר מסוג זה...
קרא עוד »
מאי 13, 2020
השוואת מחירי תקשורת – 5 כללי אצבע שיחסכו לכם כסף
מחירי תקשורת לא נחשבים באופן אוטומטי לחלק הארי של הוצאות משק בית ישראלי למרות שמדובר על מה שיכול...
קרא עוד »
ינו 18, 2022
עריכה אקדמית – איך לא "ליפול בקטנות"?
לא מעט סטודנטים בוחרים להיעזר בשירות של עריכה אקדמית, על מנת לשפר ולשדרג את העבודות שלהם. חשוב להבין...
קרא עוד »
נוב 02, 2020