איטום גגות

איטום גגות – מתי מומלץ להתחיל?

איטום גגות, בין אם מדובר בגגות רעפים או גגות שטוחים, הוא חיוני מאוד לשמירה מפני נזילות בחודשי החורף, בידוד מפני חום וקור ומניעת הצטברות של עובש העשוי להגיע עד לתוך הבית ולגרום להיווצרות של חיידקים ומחלות. את האיטום כדאי לבצע אחת לכמה שנים בהתאם למצב הגג כמובן. עבודה זו הנה עבודה לחברה מקצועית לאיטום גגות ולא כדאי לנסות לאטום את הגג בעצמכם הן מבחינת עבודה בגובה והן מבחינת התעסקות עם חומרי הגלם הנדרשים לעבודת האיטום. יש נהלים ותקני בטיחות שחשוב לעמוד בהם ולכן אתם לא רוצים להתעסק במשהו שאתם לא מבינים בו.

החשיבות של איטום גגות ומתי כדאי לבצע אותו?

איטום גגות חיוני מאוד בראש ובראשונה נגד נזילות. בחודשי החורף הגשמים השוצפים עשויים למצוא את דרכם דרך הגג והתקרה אל תוך הבית שלכם, לגרום לטפטופים ובמקרים קשים אפילו הצפות. כמו כן יכול להצטבר עובש על הקירות מה שעשוי להוות מפגע תברואתי ולכן איטום גגות אחת לכמה זמן עשוי לפתור את הבעיה. הזמן המומלץ ביותר לבצע איטום גגות הוא לקראת סיום הקיץ ולפני החורף.

איך מבצעים איטום גגות ובאיזה חומר משתמשים?

בדרך כלל עושים שימוש בזפת חמה כדי לאטום את הגג. לאחר שמחממים את הזפת היא הופכת לחומר צמיגי ואלסטי שניתן למרוח אותו על הגג כמו שצריך. החומר הינו צפוף וסוגר את הסדקים והחורים בגג שנוצרו מתנאי מזג האוויר לאורך השנים ולכן מספק את האיטום הנדרש וכן את הבידוד מפני מזג האוויר החם בחודשי הקיץ, לפחות מכיוון התקרה. 

כאשר אתם מזמינים חברת איטום גגות חשוב לוודא שאתם עובדים מול חברה עם ניסיון רב בתחום, חברה בעלת תעודת הכשר מקצועית לעבוד בתחום ולעבודה בגובה וחברה עם לא מעט המלצות. 

אולי יעניין אותך גם סיוד גגות

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם