סוגי ארונות קודש מעוצבים

סוגי ארונות קודש מעוצבים

היכל קודש או ארון קדושה כפי שנקרא בבתי הכנסת האשכנזיים הינו הארון שבתוכו שוכנים ספרי התורה עליהם עומל סופר סת"ם במשך זמן רב. את ארונות אלו מוציאים בעיקר לרגל עליה לתורה של בחור צעיר ועיניהם של המתפללים נישאות אליהם בעת התפילה. במידה והנכם מעוניינים לרכוש ארון ספרי קודש לבית הכנסת בקרוב, כדאי לכם לבחון ולהכיר את סוגי ארונות הקודש ומאפייניהם השונים.

ארונות קודש עם אורות פנימיים

לארונות הקודש ניתן להוסיף אורות פנימיים על מנת שבעת פתיחתם יוקרן אור אשר מוסיף לאווירת הקדושה. יש לציין שבמידה והנכם מעוניינים בארונות קודש עם אורות פנימיים יש לציין זאת עוד בעת הזמנת הארון מחברת הנגרות על מנת שיוכלו לבצע את ההכנות וההתאמות בצורה המיטבית ביותר.

ארונות קודש עם עיטורי לוחות הברית

בראש ארונות הקודש נהוג להוסיף עיטור של לוחות הברית או של פסוק נבחר מהתנ"ך לפי בחירתכם. לצדיהם של לוחות הברית ניתן לבחור בעיטורים נוספים עשויים מתכות או גילופים מעוצבים בעץ הארון, כפי שניתן לראות בסוגי ריהוט נוספים בבית הכנסת www.aronot-kodesh.co.il/ריהוט-לבית-כנסת-בעבודת-יד/.

ארון קודש שאת דלתותיו מסתיר וילון

זוהי בחירה נפלאה לארון קודש מפני שהווילון מסתיר את עובדת הארון נעול גם במידה והארון מוגן בכספת. נהוג לתלות וילונות לבנים עם עיטורים זהובים המכילים סמלים יהודיים קדושים ופסוקים נבחרים מהתורה.

ארון קודש מנורת בית המקדש

ארון זה מתאים בייחוד לארונות קודש קטנים. ניתן להכין את ארון הקודש בצורה כזו שהדלתות מהוות את כל קדמת הארון כאשר כל דלת מהווה כחצי מעיצוב מנורת בית המקדש.

ארון קודש בעיצוב מגילה

ניתן לעצב את פתחו של ארון הקודש בצורה כזאת שנראה שהארון הינו מרכזה של מגילה קדושה. זהו עיצוב נפלא לארונות קודש מפני שדומה חזית הארון לספרי התורה עליהם עומל סופר סת"ם במשך תקופה ארוכה.

אפשרויות נוספות לארונות קודש

כאמור, ניתן לעטר את ארונות הקודש במתכות וגילופי עץ אך ניתן גם להשתמש בעבודות זכוכית מנופחת, עבודות באבני שיש או אבנים מקומיות וכמו כן מומלץ להראות לנגר שיבנה את ארון הקודש את בית הכנסת על מנת להתאימו לאווירה.

אהבתם את המאמר? שתפו בין חברים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ייעוץ אישי לזוגיות בריאה

חזרתם הביתה מאוחר לאחר יום עבודה ארוך ומתיש במיוחד, וגיליתם כי בבית מחכה לכם תוהו ובוהו מוחלט – הילדים לפני מקלחות צופים בטלוויזיה, הבית מבולגן

קרא עוד »